تبلیغات
عمـــــــــارلـــــو:بخش عمـــــــــارلـــــو،شهرستان رودبار،استان گیلانAMARLU.IR - آقای شعبانپور مردم عمارلو هم از خرابی جاده لوشان جیرنده گله دارند Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

 
 
 
مسئولان استان بعد از گذشت دو ماه و اندی از افتتاح کارخانه سیمان مسئولان می خواهند جاده و کارخانه سیمان دیلمان را ببندند اما در رودبار سالهاست مردم در جاده کارخانه سیمان کشته می دهند و دست انداز ها را تحمل می کنند، کسی توجه نمی کند.

به گزارش زیتون خبر، درست قریب به ۷۰ روز پیش مصادف با ۱۲ اردیبهشت ماه بود که کارخانه سبز دیلمان همزمان با سفر استانی احمدی نژاد رئیس جمهور با حضور رحیمی معاون اول وی افتتاح شد.

3244

هنوز آغاز به کار این کارخانه به سه ماه نرسیده که مسئولان استان اعم از مدیر کل راه و شهرسازی گیلان و معاون امور عمرانی استانداری گیلان در جلسه شورای هماهنگی ترافیک گیلان از بسته شدن جاده و کارخانه سیمان به دلیل مشکلاتی که برای مردم و خرابی جاده این مسیر ایجاد کرده خبر می دهند.

احتمال بسته شدن جاده سیاهکل دیلمان وجود دارد

حجت شعبانپور مدیر کل راه و شهر سازی گیلان می گوید: زیرسازی، آسفالت و جاده سیاهکل دیلمان پاسخگوی حمل خودروهای سیمان نیست.

وی به از بین رفتن آسفالت بعضی از نقاط جاده سیاهکل دیلمان اشاره کرد و افزود: کارخانه سیمان دیلمان باید مبلغی به منظور تعمیر جاده مذکور در اختیار راه و شهرسازی قرار دهد تا از کشته‌های احتمالی جلوگیری شود.

شعبانپور از احتمال بسته شدن جاده سیاهکل دیلمان به دلیل جلوگیری از سقوط خودروها به دره و کشته شدن مسافران خبر داد و تصریح کرد: قسمت‌هایی از جاده مذکور به دلیل تردد خودروهای حمل سیمان به گل نشسته است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با تاکید براینکه کارخانه سیمان دیلمان در بلندمدت باید تعطیل شود، بیان کرد: اگر حمل خودروهای سیمان موجب نابودی جاده سیاهکل دیلمان شود مجبور هستیم این جاده را ببندیم تا از کشته شدن مسافران جلوگیری شود.

کارخانه سیمان دیلمان تعطیل می‌شود

همچنین محمد آقاجانزاده معاون عمرانی استانداری گیلان نیز با اشاره به مشکل تردد کامیون‌های حمل سیمان در محور سیاهکل دیلمان اظهار کرد: تناژ بار کامیون‌های حمل سیمان در مسیر مذکور باید کاهش پیدا کند.

وی تردد کامیون‌های حمل سیمان با تناژ بالا در جاده سیاهکل دیلمان را مشکل‌ساز عنوان کرد و افزود: دولت بابت ایجاد زیرساخت گاز و برق کارخانه سیمان دیلمان ۴۰ میلیارد تومان هزینه کرده است.

آقاجانزاده با بیان اینکه مسئولان در راه‌اندازی کارخانه سیمان دیلمان با سرمایه‌گذار همکاری کردند، تصریح کرد: کارخانه سیمان دیلمان در صورت بحرانی شدن وضعیت منطقه تعطیل می‌شود.

حال سئوال اینجاست مگر مردم شهر جیرنده و بخش عمارلو حق حیات و رفاه ندارند؟ که سالهاست خرابی جاده لوشان- جیرنده را که تردد کامیون‌های سیمان خزر لوشان با حمل تناژ غیر استاندارد ایجاد کرده را تحمل می کنند.

مگر مردم این بخش بر اثر خرابی‌ها و تردد کامیون‌ها دچار حادثه نشده اند؟ بر اثر وقوع حوادث ناگوار در این مسیر شاهد از دست رفتن جان بسیاری از عزیزان عمارلویی بوده ایم.

آقای شعبانپور اگر مردم گرانقدر و شریف دیلمان مشکلاتی که تنها دو ماه از آن می گذرد و با  افتتاح کارخانه سیمان به وجود آمده را تاب نمی آورد مردم بخش عمارلو چه طاقتی دارند که سالها از این مسیر عبور کرده و به وعده وعید های مسئولین دل خوش کرده اند.

98FFF

آقای شعبانپور باور بفرمایید،همشهری های شما در عمارلو از خرابی جاده که کارخانه سیمان مسبب آن است به ستوه آمده اند. کمی هم به فکر همشهرستانی های خود باشید.

پر واضح است رسیدگی و واکنش ها به خرابی جاده دیلمان یا به قدرت مسئولان اجرایی و نماینده محترم شهرستان سیاهکل و لاهیجان برمی گردد چرا که سالهاست از مصوبه چهار بانده شده مسیر لوشان به جیرنده می گذرد اما دریغ از حتی یک فرغون آسفالت.

767RRRR

هرساله اعتباری تصویب می شود و سپس در هر پروژه ای اعتبار کم می آید دیوار کوتاه تر از این پروژه پیدا نمی شود اعتبار این پروژه جای دیگر هزینه می شود.

h5

سال گذشته نیز مسئولان ماشین آلات آسفالت را به جیرنده انتقال دادند اما دریغ از یک متر از آسفالت این مسیر، جاده بودن آسفالت ماند و ماشین آلات را به رودبار آوردند.

مسئولین محترم استان و شهرستان این جاده مسیر دسترسی به حرم مطهر امامزاده حنفیه است، اگر دلتان برای مردم عمارلو نمی سوزد لا اقل به احترام این امامزاده واجب تعظیم که پذیرای هزاران زائر از سراسر کشور است باشید که از این جاده آن به دلیل عبور کامیون های کارخانه سیمان تخریب شده عبور می کنند.

طبقه بندی: محرومیت ها ومشکلات بخش عمارلو،  خبر، 
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: عمارلو، جاده لوشان به عمارلو، کارخانه سیمان،  
نوشته شده در تاریخ 1392/04/31 توسط
نظرات:
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک