تبلیغات
عمـــــــــارلـــــو:بخش عمـــــــــارلـــــو،شهرستان رودبار،استان گیلانAMARLU.IR - شهرک صنعتی جیرنده همچنان تعطیل است Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

 
 
 
شهردار جیرنده رودبار گفت: شهرک صنعتی جیرنده همچنان تعطیل بوده و تاکنون اقدامی برای راه‌اندازی کارخانه‌های آن صورت نگرفته است.

بابک احمدپور در جلسه شورای اسلامی جیرنده، اظهار کرد: جیرنده شهری کوهستانی و دام‌خیز است و پیشنهاد شده تا دام‌ها از شهر خارج شوند و مکانی را برای دام شهر تعریف کنیم که در این راستا مکان مورد نظر را نیز معرفی کرده‌ایم اما مسئولان متولی تاکنون نتوانسته‌اند دام‌ها را از این شهر خارج کنند.

وی با بیان اینکه جیرنده دارای بازار منسجمی نیست، افزود: پس از زلزله سال 69 بسیاری از ساخت و سازها برای ساماندهی سریع زلزله‌زدگان انجام گرفت به همین دلیل یک بازار خوب و منسجم در جیرنده تعریف نشد و بسیاری از مغازه‌ها در پنج کیلومتری شهر پراکنده شده‌اند.

شهردار جیرنده، کمبود اعتبارات را از مشکلات نامید و ابراز کرد: مردم قادر به پرداخت عوارض به شهرداری نیستند در حالی که بخشی از درآمد شهرداری از همین طریق تامین می‌شود.

وی با بیان اینکه با اعتبارات اندک عمرانی پاسخگوی پروژه‌های تعریف شده نخواهیم بود، اذعان کرد: جیرنده شهر زلزله‌زده است و بخشی از مردم این شهر در بافت قدیم شهر زندگی می‌کنند و انتظار دارند که خیابان‌ها آسفالت و در محله آنها فضای سبز ایجاد شود اما کمبود اعتبارات مانع از اجرای پروژه در سطح شهر می‌شود.

احمدپور از تعریف پروژه شهری در تمام نقاط جیرنده خبر داد و گفت: به دلیل کمبود امکانات و نداشتن اعتبارات کافی قادر به اجرای این پروژه‌ها نیستیم.

وی از کاهش اعتبارات شهرداری جیرنده در کمیته برنامه‌ریزی ابراز نگرانی کرد و متذکر شد: سال گذشته اعتبارات عمرانی شهرداری حدود 170 میلیون تومان بود اما امسال به 70 میلیون تومان کاهش یافته است و تا تخصیص اعتبارات به 50 میلیون تومان می‌رسد.

این مسئول با بیان اینکه جیرنده هنوز دارای پارک مناسب نیست، خاطرنشان کرد: پس از زلزله یک پارک کودک در جیرنده احداث شده که حتی از ابتدایی‌ترین تجهیزات مدرن بی‌بهره است.

وی به وضعیت تعطیلی شهرک صنعتی جیرنده اشاره کرد و افزود: پس از زلزله مردم 30 هکتار از اراضی خود را به صورت رایگان در اختیار شهرک‌های صنعتی استان قرار دادند که در آن زمان چند شرکت در این مکان تاسیس شد اما پس از مدتی این شرکت‌ها تعطیل شدند و اکنون از سوله‌های کارخانه‌ها برای نگه‌داری دام استفاده می‌شود.

احمدپور خاطرنشان کرد: برای برطرف کردن مشکل شهرداران، شوراهای گذشته و فعلی پیگیری‌هایی داشته‌اند اما تاکنون پاسخ واضح و منطقی از مسئولان ذی‌ربط شنیده نشده است.

طبقه بندی: محرومیت ها ومشکلات بخش عمارلو،  جیرنده، 
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: شهرک صنعتی جیرنده همچنان تعطیل است،  
نوشته شده در تاریخ 1391/09/20 توسط
نظرات: م.ت سلام
ارسال شده در 1391/10/7 00:32

تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک